Par Birkenstock

-->

Ja Jums kaut reizi ir bijuši īsti Birkenstock, tad Jūs jau visu zināt paši.

Ja Jūs par Birkenstock dzirdat pirmo reizi, tad Jums ir laiks sākt mācīties staigāt! Staigāt ērti.

Vairāk kā 240 gadus slavenais vācu Birkenstock pasaulē pazīstams kā kāju komforta karalis.
Komfortu ir grūti aprakstīt. Tā ir lieta, ko vieglāk sajust – ieslidiniet kājas Birkenstock sandaļu pārī, piemēram, pēc saspringtas dienas, valkājot augstpapēžu kurpes, apavus ar smailiem purngaliem, šauras laiviņas vai iešļūcenes ar pilnīgi plakanu zoli. Vai pamēģiniet parastajos apavos visu dienu nostāvēt aiz letes vai pie plīts, veikt pamatīgu iepirkšanās tūri pilsētā vai pārgājienu brīvā dabā – un to pašu izdarīt ar Birkenstock kājās. Nu, kā?

Birkenstock sandaļu, tupeļu, pludmales apavu un bērnu apavu noslēpums ir savā ziņā vienreizīga iekšzoles forma. Tā veidota, atspoguļojot veselīgas pēdas izliekumu, tāpēc Birkenstock apavos ir tik ērti staigāt vai stāvēt, pat, ja Jums tas jādara stundām ilgi.
Kurpēs ar papēžiem 50 % ķermeņa svara balsta pēdas priekšpuse un lielais īkšķa kauls, 50 % – papēdis. Tas rada ikru muskuļu krampjveida saraušanos, un pēdas priekšējie un vidusdaļas kauli tiek pakļauti pārmērīgai spriedzei. Jūsu mugurkauls, staigājot šādos apavos, neizbēgami ieņem nedabiski izliektu pozu.
Tāpat vairumā kurpju modeļu purngali ir par šauru – tie sāpīgi saspiež pirkstus, novieto pēdu nepareizā stāvoklī un uzberž tulznas. Rezultāts mēdz būt sāpīgs, vai ne?

Birkenstock apavos 90 % Jūsu ķermeņa svara balstās uz pēdas aizmugurējo daļu, it īpaši uz spēcīgo papēža kaulu. To sedz izturīga aizsargaudu kārta, kas kā dabisks amortizators, līdzīgi polsterim, mazina spertā soļa radīto triecienu. Birkenstock ir pietiekami plati, lai Jūsu pēdas soļojot spētu brīvi kustēties. Savukārt purngala iedobes palīdz pirkstiem atrasties savā dabiskajā pozīcijā un veidot normālu apļveida soli.

Zoles pacēlums, kas atbilst anatomiski pareizai pēdas velvei, nodrošina vajadzīgo atbalstu stāvot un pareizu svara pārnešanu soļa laikā.
Rezultātā Jūsu ikru muskulatūra atslābst, pēdas kauli un muskuļi darbojas tā, kā Māte Daba to iecerējusi, un arī Jūsu ķermenis ieņem dabisku stāju – Jums ir tik ērti, kā staigājot basām kājām zaļā zālē.

Bērnu apavu zoles veidotas nevis kā samazināta pieaugušo zoles kopija, bet gan pielāgojot velvējumus īpaši bērnu pēdas anatomijai. Lai pēda augtu un attīstītos veselīgi, zoles forma ir līdzīga mazās pēdiņas nospiedumam smiltīs.
Patentētas formas papēža iedobe fiksē papēdi un neļauj solī potītes locītavai izlēkt no vietas. Elastīgais, atsperīgais garenvirziena pacēlums liek pēdai perfekti iegult kurpē un pareizi balsta ķermeņa svaru. Tādējādi bērns automātiski mācās pareizi spert soli, lai vēlāk sliktas gaitas dēļ viņa kurpēm neveidotos nošķiebti papēži. Pirkstu daļas pacēlumi nodrošina atsperīgu soli, veselīgu asinsriti pēdā, pēdas un ikru muskuļu treniņu. Augstās zoles malas, līdzīgi kā pieaugušo kurpēs, aizsargā pēdu un pirkstus no ievainojumiem.

Un ir vēl kas! Birkenstock gan savā dzimtenē Vācijā, gan visā pasaulē simbolizē visaugstākās kvalitātes apavus, kas izgatavoti, veltot pienācīgu uzmanību ik katrai detaļai. 1990. gadā Birkenstock sandaļu modelis „Arizona” ASV tiek atzīts par „Gada labāko apavu” („Shoe of the Year”). 2004. gadā līdzīgu balvu Birkenstock saņem Anglijā kā atzinību par laika pārbaudi izturējušo dizainu un apaviem, kas piemēroti ikviena vecuma, dzimuma un dzīvesstila ļaudīm. Tomēr lielākā uzslava, ko saņem Birkenstock apavi, ir klientu atzinība – klasiskie Birkenstock modeļi tiek ražoti jau vairāk kā 30 gadu un joprojām ir valkātāju pieprasīti.
Un arī Jūs variet rēķināties, ka savu Birkenstock pāri valkāsiet gadiem ilgi.

Pirmkārt, tā izgatavošanā izmantoti īpaši izturīgi materiāli: 3 mm bieza, sevišķi lokana viengabalaina āda, zamšāda vai nubuks; vai arī praktiski nepārplēšami, viegli, elpojoši un ādai draudzīgi mākslīgie materiāli Birko-Flor®, Birko-Flor® – Nubuk un Birko-Felt no sintētiskās šķiedras, vilnas un mikrofibras.
Otrkārt, iekšzoles veido augstākā labuma korķa – lateksa masas kombinācija ar diviem džutas slāņiem, nodrošinot elastīgu, vieglu, stabilu, mitrumu absorbējošu, pret aukstumu un karstumu izturīgu zoli – veselīgu un valkāšanai patīkamu.
Vēl viena kvalitātes īpatnība, kas atšķir Birkenstock no citiem zīmoliem, ir ieslīpais apavu virsas piegriezums papēža rajonā. Tas stingri notur pēdu optimālā pozīcijā, kad Jūs sperat soli.
Pat ikkatra sprādze izgatavota ar vislielāko rūpību: aizsargāta pret rūsēšanu, pārklājot ar ļoti izturīgu apdedzinātu emalju; sprādzes mēlīte ir ieliekta, lai tā nevarētu izslīdēt no siksniņas cauruma. Lai pati sprādze vienmēr turētos vietā, tā tiek piestiprināta četrās vietās ar skavām, kas savītas līdzīgi kliņģerīšiem.
Birkenstock pazoles no EVA (etilvinilacetāta) izceļas ar augstu izturību pret berzi un izolācijas īpašībām.

Lai apavi derētu kā uzlieti, tiem jābūt pēdai atbilstošā garumā un platumā. Tādēļ, kad laikosiet Birkenstock, pārliecinieties, ka Jūsu pēdai pietiek vietas un paliek brīvi vēl daži milimetri pirms purngala un aiz papēža – tā, lai, sperot soļus, nekas netraucētu pēdas kustības.
Un atcerieties – katrs Birkenstock apavu modelis tiek piedāvāts divos dažādos platumos: izteikti šaurām un normālām/platām pēdām. Izvēlieties Jūsu pēdai piemērotāko.

Lai kurp Jūs dotos, lai ko plānotu veikt – doties ceļojumā, pastaigāties pie jūras vai pilsētā, strādāt dārzā vai mājās, veikalā vai slimnīcā – mums ir tam piemēroti apavi: vīriešiem un sievietēm, pieaugušajiem un bērniem, ar vaļēju vai slēgtu purngalu, ar regleti (vertikālu sloksnīti, kas atrodas pirkststarpā starp īkšķi un otro kājas pirkstu), ar vienu, divām vai trijām regulējamām siksniņām, ar papēža siksniņu vai bez tās. Pludmales un bērnu apavi izceļas ar sezonai pieskaņotām dzīvespriecīgām krāsām, piepildot mūsu lielo un mazo klientu vēlmes, pat, ja tās birst kā no pārpilnības raga. Un, protams, Birkenstock pieejami arī lielo izmēru valkātājiem (43. – 47.).

Valkājiet un izbaudiet īstus Birkenstock!

Satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos aizliegta.
All Copyright ©SIA “Positive Solutions”. All rights reserved.